biotyna na włosy

Biotyna na włosy

Czego potrzebują włosy, aby lśnić pięknem?

Schludne włosy to główny element wyglądu. Nie chodzi o to, by były długie, ale ponad wszystko zdrowe, gładkie, lśniące, krótko mówiąc: wyjątkowe. Włosy długie, ale zdewastowane, wyraźnie osłabione, o rozdwojonych końcówkach, nie robią na nikim wrażenia. Aby tego uniknąć, z pomocą przybywają witaminy na włosy.

Kosmetyki to za mało

Nikt już chyba nie wierzy w reklamy szamponów i odżywek, obiecujące nagłą odnowę budowy włosa, i oddanie fryzurze idealnego wyglądu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Od wielu lat wiadome jest, że aby zapewnić swoim włosom idealny wygląd, należy dbać o nie nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Dokładna pielęgnacja włosów to jedynie część sukcesu. Aby zdrowo rosnąć i zachowywać odporność na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych, włosy potrzebują witamin, spośród których główną jest biotyna na włosy.

Dostarczane organizmowi, wraz z pożywieniem witaminy na włosy, zapewnią, że będą one grube, zdrowe i mocne. Odpowiednia, pełna w witaminy, takie jak na przykład biotyna, dieta zagwarantuje włosom błyskawiczny wzrost i sprawi, że ich fizjologiczny skład biochemiczny będzie odpowiedni.

Witaminy na włosy rankingbiotyna na włosy

Aby zdrowo rosnąć, włosy potrzebują wielu różnorakich witamin i mikroelementów. Należą do nich witaminy A, E, F, C, H – czyli biotyna, oraz inne witaminy z grupy B. Jeśli mowa o mikroelementach, najważniejsze dla włosów są cynk, żelazo i miedź. Substancje te są odpowiedzialne za podtrzymywanie w dobrej kondycji najważniejszych cech włosów. Jaki wpływ mają poszczególne witaminy na włosy?

– Witamina A, zwana retinolem, jest odpowiedzialna za odpowiedni przebieg metabolizmu komórek rogowego nabłonka skóry, w tym zrogowaciałych komórek kolebki włosa. Retinol zatem gra jedną z ważniejszych ról we wzmacnianiu włosów.

– Witaminy z grupy B są zasadnicze w przebiegu procesów wzrostu włosów. Gwarantują także włosom ochronę przed chorobami i niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych.

Najważniejszą witaminą z grupy B jest biotyna (witamina H, witamina B7). Biotyna na włosy w tabletkach ma działanie osobliwie wyjątkowe
. Jako związek posiadający, biotyna wchodzi w skład keratyny, czyli najważniejszego budulca włosów.

– Witamina E przyczynia się do połysku i gładkości włosów, pomaga je też chronić przeciwko działaniu wolnych rodników.

– Aby w organizmie w sposób odpowiedni przebiegała synteza kolagenu, również mającego ogromne znaczenie dla wyglądu i kondycji włosów, niezbędna jest witamina C.

– Witamina F, jako zespół nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędna jest we wszelkich komórkach ludzkiego ciała, w tym także w tych włosowych. Przejawia działanie ochronne i stymulujące.
W jakiego rodzaju produktach spożywczych można znaleźć witaminy na włosy?

Przez wzgląd na to, że dla prawidłowego wzrostu włosy potrzebują wielu różnych witamin, ich źródeł szukać należy też w zróżnicowanych produktach spożywczych.

W witaminę A pełne są takie elementy diety jak: jaja, wątróbka, nabiał, marchew, pomidory. Bardzo dużo witamin z grupy B znajduje się w ziarnach słonecznika, brokułach, a także w mięsie drobiowym. Witaminę E znaleźć można między innymi w migdałach, oleju sojowym a także w zbożach. Bogate w witaminę C są jak wiadomo cytrusy, cebula czy owoce kiwi. Witamina H to składnik orzechów włoskich i ziemnych, soji, występuje również w wątróbce, szpinaku, marchwi. Za dostarczenie włosom różnych potrzebnych witamin odpowiedzialna jest więc zróżnicowana dieta. Nie sposób jest zbadać, czy wraz z pokarmem dostarczamy włosom wszystko to, czego potrzebują.

Witaminy na włosy

Dlatego, jeśli włosy wykazują objawy osłabienia, można sięgnąć po któryś ze specyfików witaminowych na włosy, możliwych do zdobycia na rynku. Takie zbilansowane, zawierające wszelkie potrzebne witaminy na włosy, jak także mikroelementy, preparaty, występują nie tylko w formie kapsułek, ale też między innymi jako misie na zdrowe włosy. Dbanie o doręczenie włosom tego, czego pragną, z pewnością zaprocentuje ich wyjątkowym wyglądem.