Witaminy na włosy

Czego potrzeba włosom – jakie witaminy na włosy stosować?

Piękne włosy to fantazja chyba każdej dziewczyny. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, odpowiednio nawilżonych i najchętniej też takich, które będą się ładnie układać. Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się borykać z szeregiem problemów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?

Stan włosów niezwykle często jest obrazem tego, jak się z nimi obchodzimy. A obchodzimy się z nimi… cóż, przeważnie niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za dużymi temperaturami, a takie właśnie podajemy im, stosując suszarki, lokówki czy prostownicy. Czujemy się usprawiedliwione, bo kto znajduje teraz czas na czekanie aż włosy same wyschną lub na zaplatanie wilgotnych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak prawdy, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie ratuje też częste farbowanie, latem niezdrowy wpływ wywiera na włosy słońce, zimą – niskie temperatury.

Przyczyn oddziałujących niekorzystnie na stan włosów jest zatem bardzo wiele, a pozbycie się ich wszystkich może być, jeśli nie niemożliwe, to z całą pewnością bardzo trudne. Nie zrezygnujemy przecież włosów suszyć, układać, a już na pewno nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uciec od szkodliwego wpływu czynników atmosferycznych. Jak więc sobie pomóc? Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest sięgnięcie po witaminy na włosy. Innym – makabryczne cięcie, ale tego miłośniczki długich pasm opadających na ramiona i plecy raczej chciałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, tak samo zresztą jak skóra i paznokcie, potrzebują witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Wszelkie próby uchronienia włosów za pomocą specjalistycznychszamponów, balsamów, masek i olejków wychodzi na niczym, jeśli włosy nie będą wzmacniane od wewnątrz. Metodą na takie rozwiązanie jest doustne przyjmowanie odpowiednich witamin. Rodzi się oczywiście pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najodpowiedniejsze? Na szczęście nie musimy się już nad tym zastanawiać i samemu wybierać zestawu przyjmowanych przez nas witamin, gdyż na rynku dostępne są gotowe towary. Dobrze wykonane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, pojawiają się nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako smaczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy ranking wygrywa biotyna. Dobierając dla siebie zestaw witamin, warto zobaczyć, czy w składzie znajduje się ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, ciężko o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – pomoc dla zniszczonych włosów

Nazywana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni istotną rolę dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezastąpiona do w pełni prawidłowego funkcjonowania organizmu. Na ogół raczej rzadko zastanawiamy się nad jej działaniem, po prostu go nie zauważając. Nie da się jednak nie zobaczyć efektów niedoboru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może zwiększone wypadanie włosów i widoczne osłabienie płytki paznokcia, która wyzbyta dobrego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do objawów niedomiaru biotyny należy też podwyższenie cholesterolu we krwi. Może pojawić się mrowienie mięśni, a także uczucie ogólnego zmęczenia i senność.

Biotyna wypełnia więc zaskakująco ważną funkcję w organizmie. Nie jwitaminy na włosyest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wypadające włosy, łamiące się przy każdej czynności paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry stanowią problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez wątpienia trzeba zapobiegać. Witamina B7 mimo że odnawia się w sposób naturalny w organizmie, jednakże jest wiele czynników, które mogą zaburzyć ten bieg. Należy do nich zażywanie antybiotyków, spożywanie alkoholu, jak również niewłaściwa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet zażycie sporej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może dostarczyć wiele pozytywnych skutków dla całego organizmu. Ponad wszystko, biorąc biotynę, możemy mieć pewność, że unikniemy przykrych skutków jej niedostatku. Dodatkowo witamina H zagwarantuje zdrowie skórze. W jaki sposób więc działa biotyna na włosy? Włosy pod wpływem dostarczania im właściwych dawek witaminy B7, zrobią się gęstsze, mocniejsze, a dzięki blaskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy wystawione na działanie kuracji biotyną zyskują też większą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, przykładowo słońce, mróz, czy używanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli zdrowie włosów zamknięte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wywołują samoistnie skojarzenia z aptecznymi półkami, i kolorowymi kapsułkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Przyjmowanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie tabletek. Czyli czynność, która nie należy do najwygodniejszych i o której w dodatku łatwo zapomnieć. Kto natomiast powiedział, że witaminy wytwarzane być muszą wyłącznie pod postacią tabletek? Ktokolwiek to był, zdecydowanie nie miał słuszności. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najważniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników zamknąć w apetycznym żelku. Osiągalne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zestawienie witamin i minerałów, do których należą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście niezastąpiona dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Co to stres oksydacyjny?

Osłabione, suche i zniszczone włosy – można to zmienić!

Najczęściej nie traktujemy swoich włosów do końca poważnie. Oczywiście chciałybyśmy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty oddala się od tego opisu. Pozwalamy na to, żeby wyglądały niezbyt przystępnie, próbujemy nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – myślimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Kondycja włosów jest poniekąd wyznacznikiem tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli stan włosów woła o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też problemy na przykład ze skórą. O zdrowie włosów trzeba więc zająć się się nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu.